HIZLI ERİŞİM
 

Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan

Balkanlar

Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan

kişi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
 • Seyahat Noktası
 • Hareket Noktası
  İstanbul Halkalı Tren istasyonu
 • Hareket Saati
  21:30
 • Dönüş Saati
  06:00
 • Dahil Olanlar
  5 Yıldızlı Konaklama
  Lunch Box Sabah Kahvaltısı
  Tur Rehberi
 • Dahil Olmayanlar
  Giriş Ücretleri
  Havaalanı Transferi
  Kahvaltı
  Yurtdışı Çıkış Ücretleri
1
1.Gün: İstanbul Sofya
İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 21.30’de buluşma. Saat 22:40’ da Sofya Expresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz. Geceleme Trende Kompartımanımızda.  
2
2.Gün: Sofya - Üsküp
Sabah saatlerinde Sofya'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen rehber ve aracımız ile buluştuktan sonra Sofya turumuzu yapıyoruz. Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksander Nevski Katedrali'ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane'nin ve Sofya Üniversitesi'nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası'nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu'nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii'yi görüp, şehrin simgesi Sofya Heykeli'ne bakış ve Aya Nedelya Kilisesi'nin görülmesi. Banyabaşı Camii (Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun ardından Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket. Varışımıza istinaden eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu geziyor ve otelimize transfer oluyoruz. Bu akşam tur programına dahil olarak Akşam yemeğimiz için Makedon gecesine gidiyoruz. Konaklama Üsküp’de.  
3
3.Gün: ÜSKÜP, KALKANDELEN (TETOVA), ÜSKÜP
Kahvaltıdan sonra Vardar Ovası'nda kurulmuş; birçok Osmanlı eserinin günümüze kadar korunarak ulaştığı; Üsküp’te panoramik şehir turu yapıyoruz. Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Türk Çarşısı, Saat Kulesi, Sulu Han, Kurşunlu Han, Çifte Hamam, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı, Vardar Nehri üzerindeki Taş Köprü, şehir meydanı ve meydandaki Büyük İskender heykelini gördükten sonra Üsküp'ten ayrılarak önce Kalkandelen’e (Tetova) gidiyoruz. Pena (Köpük) Nehri kenarında, Şar Dağı eteklerine kurulu Kalkandelen’de; muhteşem dekorasyonu ile göz kamaştıran Alaca Cami ve günümüzde de aktif bir Bektaşi Tekkesi olarak ibadet edilen Harabati Bektaşi Tekkesi'ni gördükten sonra Üsküp’e dönüş. Konaklama ve Akşam Yemeği Üsküp’de.
4
4.GÜN: ÜSKÜP, SELANİK
Sabah Kahvaltısı ardından Selanik’e hareket. Varışımıza istinaden, Yapılacak Panaromik şehir turunda kentin simgelerinden biri olan Osmanlı yapısı Beyaz Kule, Atatürk’ün doğduğu, 1953 yılından itibaren müzeye dönüştürülen Atatürk Evi Müzesi, Yıldırım Bayezit tarafından yaptırılan Yedikule Kalesi (Tepesi), UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Bizans Kilisesi Saint Panteleimon, Aziz Dimitrios Kilisesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Ayasofya Kilisesi ile Rotonda ve Roma Agorası görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Aristo Meydanında serbest zaman ardından otelimize transfer. Bu gece Tur ücretine dahil Yunanistan tavernasında Yılbaşı Eğlencesine gidiyoruz. konaklama Selanik’de.
5
5.GÜN: SELANİK 04.Mayıs. 2019
Sabah geç kahvaltı sonrası Selanik’den  Sofya’ya hareket.  Saat 22:00 civarı trenimize transfer ve 23:20 Sofya Expresi treni ile İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.
6
6.Gün İstanbul
Sabah saatlerinde İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

Balkanlar

Balkanlar

Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası’nın doğusu, Anadolu’nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölge. Dağlık yer anlamına gelen Balkanlar, Karadeniz ile Adriyatik Denizi arasında kalan ve çoğunlukla da dağlık engebeli bir bölgede yer alıyor. Bölge adını batıdan doğuya uzanan ve Bulgaristan’ı ikiye bölen dağ silsilesinden almıştır. Önceleri bu sıradağların adı olarak kullanılan Balkan, daha sonraları tüm bu bölge için kullanılmaya başlanmıştır. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Slovakya, Türkiye ve Yunanistan Balkan ülkelerini oluşturuyor. Vizesiz Balkan ülkeleri arasında Arnavutluk, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya, Sırbistan yer alıyor. Balkan ülkelerinin kendisine has coğrafi özelliklerine bağlı olarak turizm yapısı da değişkenlik gösterir. Bölgenin deniz kıyısı, düzlük ve göl alanları en çok yaz döneminde yoğundur. Adriyatik ve Ege muhitinde yer alan Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Yunanistan ülkelerinin sahil yerleri yurt içi ve yurt dışı turizm etkinliklerinin merkez noktalarıdırlar. Deniz ve göl turizmi dışında, yine bölgenin çeşitli ülkelerinde dağ turizmi de yaygındır. Birçok yerde gelişkin kış turizmi alanları, kayak merkezleri vardır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 
 • Sofya Expresi Yataklı Vagon ile İstanbul Sofya – Sofya – İstanbul Arası Yataklı Vagonda konaklama
 • Lunch Box Sabah Kahvaltısı
 • Ülkeler arası Lux Otobüs ile Yolculuk
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • Üsküp’te Yerel Restaurant ta Müzikli Akşam Yemekleri
 • Selanik’te Yılbaşı kutlaması Taverna ( Limitli İçkili )
 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Belirtilen Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah - Akşam Yemekleri )
 • Zorunlu Seyahat ve 30000 Euro Teminatlı Sağlık Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 • Çok Girişli Shengen Vizesi ( 120 EURO )
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar
  İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 20.30’de buluşma. Saat 21:40’ da Sofya Expresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. ****TREN ÜCRETİNE GELECEK BİR FİYAT ARTIŞI TUR FİYATIMIZI DEĞİŞTİREBİLİR.