HIZLI ERİŞİM
 

Turistik Doğu Ekspresi

Doğu Anadolu

Turistik Doğu Ekspresi

kişi

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ KARS TURU 5 GECE 6 GÜN

TUR ÜCRETİ

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI         :

TEK KİŞİLİK ODA                           :

0 – 6 YAŞ ÜCRETSİZ

6 – 12 YAŞ 2 YETİŞKİN YANINDA  :

 • Seyahat Noktası
 • Hareket Noktası
  Ankara Tren Garı
 • Hareket Saati
  15:55
 • Dönüş Saati
  05:15
 • Dahil Olanlar
  Kahvaltı
  Tur Rehberi
 • Dahil Olmayanlar
  5 Yıldızlı Konaklama
  Giriş Ücretleri
  Havaalanı Transferi
  Lunch Box Sabah Kahvaltısı
  Yurtdışı Çıkış Ücretleri
1
1.GÜN: ANKARA
15:55 Ankara’dan Hareket
2
2.GÜN: İLİÇ / ERZİNCAN / ERZURUM
06:48 - 09:53 İliç istasyonunda bizi bekleyen aracımızla gezimize başlıyoruz. Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezileri yapılacaktır. 11:44 - 14:34 Erzincan’ a varışımızın ardından, bizi bekleyen aracımızla Çağlayan, Bakırcılar Çarşısı ve Erzincan merkez gezilerimizi yapıp trenimize dönüş olacaktır. 18:22 - 21:02 Erzurumda aracımızla Panoramik olarak yapacağımız gezimize, Erzurum Kongre Binası'nı görerek başlayacağız. Sonrasında Çifte Minare, Ulucami ve Üç Kümbetleri ve Yakutiye Medresesi ile Taşhan’ı gezdikten sonra trenimize geçiyor ve saat 20:13 Erzurum’ dan Kars’a hareket ediyoruz. 00:37 Kars’ a varışımızla otelimize yerleşilir.
3
3.GÜN: KARS
Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra, gezimize Ani Antik Kenti'ni ziyaretle başlıyoruz. Ani Harabeleri gezimizden sonra, öğle arası yemek (ekstra) molamız için Kars Merkez'e geliyoruz. Yemek sonrası, Sarıkamış Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından, Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkü'nü görüyoruz. Son olarak teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi'ni de gördükten sonra turumuz son buluyor. Otelimize dönüyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde oluyor.
4
4. GÜN: KARS
Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra, aracımızla Boğatepe Köyü'ne gidiyor ve buradaki Peynir Müzesini ziyaret ediyoruz. Burada, meşhur Kars peynir çeşitleri ile ilgili bilgi aldıktan sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Çıldır'da ilk olarak öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde at kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün donma durumu mevsim şartlarına göre değişkenlik gösterebilir) Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Kars Merkez'e dönüyoruz. Fethiye Camii, Kars Kalesi, (panoramik) 12 Havari Kilisesi, (Kümbet Camii) Harakani Cami ve Türbesi ve son olarak Namık Kemal Evi'ni  ziyaretimizle gezimiz son buluyor. Sonrasında serbest zaman ve akşam yemeği yeniliyor. Saat 21:30'da trenimize geçiyoruz. Kars'tan tren hareket saati 22:35'dir.
5
5.GÜN: DİVRİĞİ / SİVAS / BOSTANKAYA
Saat 09:27 - 12:20 Divriği İstasyonundan aracımızla Divriği Ulucami'ye hareket ediyoruz. (Restorasyonda dışarıdan görülecektir) UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Ulucami ve Darülşifası'nı dışarıdan geziyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Tarihi Divriği Konakları panoramik gezisi yapıyor ve Divriği tren istasyonuna hareket ediyoruz. 14:46 - 18:02  Sivas Bostankaya'da, bizi bekleyen aracımızla Gökmedrese’ ye hareket ediyor ve sonrasında Ulu Camii, Buruciye Medresesi, Çifte Minare ve son olarak da Kongre Binasını geziyoruz. Gezimizin ardından trenimize dönüş olacaktır.
6
6. GÜN: ANKARA
05:15 Ankara'ya varışımızla turumuz son bulmaktadır. (Yukarıdaki varış-kalkış saatleri tahminidir, yolculuk esnasında trendeki görevlinin vereceği kalkış saatleri esastır)

TUR KONUMU

Kars, Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeydoğusunda yer alan il. İdari merkezi aynı adlı Kars şehridir. 2016 yılında TÜİK verilerine göre merkez ilçeyle beraber 8 ilçe, 9 belediye, bu belediyelerde 56 mahalle ve ayrıca 380 köy vardır.

Kars

Türkiye’nin en çok heykele sahip şehri olan Kars; ülkenin en soğuk illeri arasındadır. Her sabah ülkede ilk güneş burada doğar ve yıl içerisinde ilk kar buraya düşer. Karla kaplı dağlarıyla kış turizm merkezi olarak bilinen il Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’ni bünyesinde bulundurur. Ayrıca şehir tarihteki en eski yerleşim yerlerinden de biridir. Türkiye illeri içerisindeki en eski Türkçe isme sahip il Kars’tır ve şehirde dünya üzerindeki en eski kültürlerin izlerini görmek mümkündür. Alt Paelolitik Dönem’e ait izler bulunan şehir; farklı zamanlarda egemenlik kurmuş Urartuların, Perslerin, Arapların, Selçukluların, Osmanlıların, Rusların, İngilizlerin ve Ermenilerin etkisi altında kalarak çok kültürlü bir şehir haline gelmiştir. Günümüzde Azerilerin, Kürtlerin, Terekemelerin, Türkmenlerin yaşadığı şehirde farklı dinlere ait ibadet yerleri, Ruslardan kalma ve günümüzde korumaya alınmış taş evler, eski antik kent ve yer altı şehri, heykeller ve çok daha fazlasını göreceksiniz. Tarih boyunca sınır kenti olmasından dolayı çeşitli ulusların işgaline maruz kalan Kars, bir serhat kenti. Bu nedenle hep askerlerin ve paşaların bulunduğu bir sancak olmuştur. Şehrin tarihindeki savaşlar ve başarılar nedeniyle ilk “gazi” madalyasını almaya hak kazanan il de Kars’tır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 
 • Ankara - Kars – Ankara Turistik Doğu Ekspresi Tren Biletleri ( Yataklı Vagon)
 • Kemaliye Gezisi,
 • Erzurum Gezisi,
 • Erzincan Gezisi,
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • Kars da 2 gece 4* Hotel de oda kahvaltılı konaklama,
 • Kars Merkez, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü gezileri,
 • Kars da 2 akşam yemeği,
 • Divriği Gezisi,
 • Sivas Gezisi,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 
 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler,
 • Tüm Öğlen yemekleri
 • Kişisel harcamalar,
 • Müze Giriş Ücretleri
  NOT: Tren kalkış ve varış saatlerinde değişiklik ve gecikmeler olabilir.