HIZLI ERİŞİM
 

Tuna Nehri

İspanya

Tuna Nehri

€649 kişi

28 Ekim 2019 / 7 Gece (CUMHURİYET BAYRAMI)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

28 Ekim 2019 / 7 Gece

 

ALMANYA–AVUSTURYA – MACARİSTAN – SLOVAKYA

Münih – Passau – Ybbs – Wachau Vadisi Geçişi – Viyana(1) –Budapeşte(1) – Bratislava – Melk – Passau – Münih

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
 • Seyahat Noktası
 • Hareket Noktası
  İstanbul Yeni Havalimanı
 • Hareket Saati
  04:30
 • Dönüş Saati
  19:10
 • Dahil Olanlar
  5 Yıldızlı Konaklama
  Giriş Ücretleri
  Havaalanı Transferi
  Kahvaltı
  Yurtdışı Çıkış Ücretleri
 • Dahil Olmayanlar
  Lunch Box Sabah Kahvaltısı
  Tur Rehberi
1
1.Gün (28.10.2019 |Pazartesi İSTANBUL MÜNİH – PASSAU (ALMANYA)
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 04.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1629 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.45 ’de Münih’e hareket. Yerel saat ile 08.35’de Münih’e varış ve panoramik Münih şehir turu sonrası Passau limanında bizleri bekleyen nehir gemimize transfer (170 km). Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 17.00’da hareket. ‘’Hoş geldiniz kokteyli’’, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.
2
2.Gün (29.10.2019 Salı) Avusturya
YBBS (İbs) | Avusturya | * Maria Taferl Bazilikası turu Wachau vadisinden Seyir Halinde Geçiş Viyana | Avusturya Geceleme
3
3.Gün (30.10.2019 Çarşamba) Viyana AVUSTURYA
Viyana şehir & Schönbrunn Saray Bahçeleri turu
4
4.Gün (31.10.2019 Perşembe) Budapeşte MACARİSTAN
Budapeşte şehir turu & Szentendre turu
5
5.Gün (01.11.2019 Cuma) Budapeşte MACARİSTAN
Puszta Çiftliğinde At Gösterisi turu
6
6.Gün (02.11.2019 Cumartesi) Bratislava SLOVAKYA
Bratislava şehir turu
7
7.Gün (03.11.2019 Pazar) Melk AVUSTURYA
Melk Benedictine Manastırı turu
8
8.Gün | 04.11.2019 | Pazartesi PASSAU – MÜNİH (ALMANYA) - İSTANBUL
Sabah 07.30’da Passau limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Münih Havalimanına transfer(170 km). Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1634 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.30’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 19.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

Tuna, Almanya'nın güneyinde Kara Orman bölgesinde Donaueschingen kasabasında Brigach ve Breg nehirlerinin birleşmesiyle meydana gelen nehir. Tuna nehri havzası, 801.463 km² toplam alanıyla İdil Nehri'nden sonra Avrupa'nın en büyük ikinci nehir havzasıdır.

Lokasyon Bilgileri

Tuna, Almanya'nın güneyinde Kara Orman bölgesinde Donaueschingen kasabasında Brigach ve Breg nehirlerinin birleşmesiyle meydana gelen nehir. Tuna nehri havzası, 801.463 km² toplam alanıyla İdil Nehri'nden sonra Avrupa'nın en büyük ikinci nehir havzasıdır. Avrupa’daki en büyük 2. Akarsu olma özelliğine sahip olan Tuna Nehri, tam 10 ülkeden geçerek, Karadeniz’e dökülür. Uluslararası nehir olma özelliğine sahip olan akarsu, 80 milyonu aşkın insanın hem görüntüsünden, hem de suyundan faydalandığı bir nehirdir. 2857 Km uzunluğa sahip olan nehirde 100’e yakın liman bulunmaktadır. Nehrin tamamına yakın kısmında, gemiyle ilerlemek mümkün olduğundan, suyoluyla yapılan ticaret için de, önemli bir geçit görevi görmektedir. Tuna Nehri, uzunluğundan ve yataklarından dolayı, nehrin geçtiği yerlerde adalar oluşturmuştur. Bu adalardan en büyüğü Csepel Adası’dır. Bu ada, 48 kilometre uzunluğunda olup, 6 kilometre de genişliğe sahiptir. Osmanlı beylerbeylerinden olan, Derviş Paşa, 1604 yılında, bu adada yaşanan Osmanlı- Avusturya savaşlarında hayatını kaybetmiştir. Tuna Nehri’nde geçmişte Türklerin yaşadığı bir ada vardı. Fakat suların yükselmesinin ardından, ada sulara gömüldü. Bu bölge, Demirgeçit adıyla bilinmektedir. Nehrin üzerinde, birçok kanal da yer almaktadır. Bu kanallar ticaret amaçlı kullanılmaktadır. En önemli kanallar ise, Tuna- Karadeniz Kanalı, Tuna- Tizsa- Tuna Kanalı, Ren- Main-Tuna Kanalı’dır. Tuna Nehri’nin Viyana kentinden başlayıp, Sırbistan’a kadar devam eden, muhteşem bir kıyısı bulunmaktadır. Yürüyüş parkuru olarak bilinen bu parkur, Sultanlar Yolu olarak da tabir edilmektedir.

TUR ÜCRETİ

Kabin Tipi Kişi Başı Tek Kişi Farkı
Dış Kabin – Alt Kat 14 m2  649 Euro 399 Euro
French Balkonlu Kabin – Orta Kat 14 m2  949 Euro 549 Euro
French Balkonlu Kabin – Üst Kat 14 m2   1.049 Euro 599 Euro
   

İLAVE ÜCRETLER

 
Havalimanı ve Liman vergileri 350 Euro
Gemi Personeli Bahşiş Ücreti (Gecelik kişi başı 11 € toplamda kişi başı 77 € kabin hesabınıza eklenecektir) 77 Euro
Vize Ücreti Sorunuz
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • THY ile İstanbul Yeni Havalimanı – Münih/ Münih– İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 2018 yapımı, 5*Dlx Nicko Vision gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Panoramik Münih  şehir turu
 • Gemide Cumhuriyet Bayramı kutlaması
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Türsab mecburi mesuliyet sigortası
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 350 Euro)
 • Gemi personeli bahşiş ücreti (Gecelik kişi başı 11 € toplamda kişi başı  77 € kabin hesabınıza eklenecektir)
 • Ekstra turlar (Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir)
 • Minibar
 • Vize ücreti
 • Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Seyahat sağlık & Seyahat iptal sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı
 

İPTAL ŞARTLARI

 • Kayıt günü ile 90 gün arası kişi başı 100 Euro
 • 90 gün kala %50
 • 89 gün – 56 gün kala %60
 • 55 gün – 28 gün kala %80
 • 27 gün ve sonrası   %100 ceza uygulanır!

ÖNEMLİ NOTLAR :

 
 1. Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
 2. Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
 3. Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 4. Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolcuya aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.
 5. Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcu pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
 6. Acentemiz, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 7. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 8. Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 9. Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
 10. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 11. Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
 12. Tüm dünya cruise gemilerinde olduğu gibi, gemi şirketi, bazı durumlarda, bazı kabinleri misafirlerin satın aldıkları kabin kategorisinin üst kategorisine ücretsiz upgrade edebilmektedir. Genellikle son dakikada, bazı kabin kategorilerinin dolması sonucu ortaya çıkan bu durum tamamen gemi firmasının inisiyatifinde olup, tur firmasının herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.
 13. Nehir Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir. Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.
 

Uçak Ulaşım Uyarılar

 
 1. 2 yaş altı çocuklar için anne kucağında seyahat etme zorunluluğu vardır. Koltuk satılamaz. Her yetişkin için sadece 1 bebek ile seyahat edebilme hakkı vardır. 2 yaş üzeri çocuklar için koltuk alma zorunluluğu vardır. Bilet satış esnasında hatalı verilen doğum tarihleri chek-in esnasında fark edildiğinde hava yolu kuralları uygulanır.
 2. 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
 3. Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 4. Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
 5. Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.
 6. Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
 
Ekstra tur katılımı hakkında genel şartlar :
 
 1. Organize edeceğimiz turlar Özel araç, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
 2. Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, Resepsiyonun karşısında bulunan ‘’Tur Kayıt Desk’inde rehbere nakit olarak yapılır, kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri misafirlerimize aittir.İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında ;alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolcuya iade edilir.
 3. Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından rahat ayakkabı giymenizi ve şapka bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 4. Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.
 5. Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.

5* DLX NICKO VISION GEMİSİ

  2018 yılında seferlerine başlayan gemi, 135 metre, 110 kabin / 220 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; Tv, wi-fi hizmeti(ücretli), kasa, saç kurutma makinası vb imkanlar bulunmaktadır.