HIZLI ERİŞİM
 

Bulgaristan, Romanya, Transilvanya

Bulgaristan & Romanya

Bulgaristan, Romanya, Transilvanya

€550 kişi

Sofya Ekspresi İle…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İKİ KİŞİLİK ODA DA KİŞİ BAŞI: 550 €URO

TEK KİŞİ : 720 €URO

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
 • Seyahat Noktası
 • Hareket Noktası
  İstanbul Halkalı Tren İstasyonu
 • Hareket Saati
  20:00
 • Dönüş Saati
  07:40
 • Dahil Olanlar
  5 Yıldızlı Konaklama
  Havaalanı Transferi
  Tur Rehberi
  Yurtdışı Çıkış Ücretleri
 • Dahil Olmayanlar
  Giriş Ücretleri
  Kahvaltı
  Lunch Box Sabah Kahvaltısı
1
1.Gün İstanbul Sofya
İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 20.00’de buluşma. Saat 21:40’ da Sofya Expresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz. Geceleme Trende kompartımanımızda.
2
2.GÜN: SOFYA - VELİKO TARNOVO
Sabah saat 08:50’ de Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya varış ve bizleri bekleyen aracımız ile yapılacak Sofya panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanın bitiminde Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent Veliko Tarnovo’ ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi görülecektir. 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan kiliseleri görülecek yerler arasındadır tur bitiminde, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama Veliko Tarnovo’ da.
3
3.Gün Veliko Tarnova, Bükreş
Sabah kahvaltının ardından Romanya’nın Başkenti Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar serbest zaman. Toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama Bükreş’te.
4
4.Gün BÜKREŞ (Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu)
Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra, Sinaia-Bran- Braşov turumuza başlıyoruz. Sinaia'ya varışımıza müteakip Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Şatosu'nu geziyoruz. Daha sonra Bran kasabasında bulunan Drakula Şatosu'nu geziyoruz ve Braşov'u görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ortaçağ şehir görüntüsünü koruyan şehir gezimizden sonra Bükreş’e dönüyoruz. Konaklama Bükreş’te.
5
5.Gün Bükreş Varna
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Varna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varna’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
6
6.Gün VARNA-NESSEBAR – BURGAZ - FLİBE
Sabah kahvaltının ardından İstanbul'a dönüş için yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız olan, anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Burgaz’da yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından Plovdiv’ e varış,  Plovdiv'e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamanın ardından Saat 22:00 civarı trenimize transfer ve 23:45 Sofya Expresi treni ile İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.
7
7.Gün İstanbul
Sabah saat 07:40 'da  İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası’nın doğusu, Anadolu’nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölge.

Balkanlar

Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası’nın doğusu, Anadolu’nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölge. Dağlık yer anlamına gelen Balkanlar, Karadeniz ile Adriyatik Denizi arasında kalan ve çoğunlukla da dağlık engebeli bir bölgede yer alıyor. Bölge adını batıdan doğuya uzanan ve Bulgaristan’ı ikiye bölen dağ silsilesinden almıştır. Önceleri bu sıradağların adı olarak kullanılan Balkan, daha sonraları tüm bu bölge için kullanılmaya başlanmıştır. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Slovakya, Türkiye ve Yunanistan Balkan ülkelerini oluşturuyor. Vizesiz Balkan ülkeleri arasında Arnavutluk, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya, Sırbistan yer alıyor. Balkan ülkelerinin kendisine has coğrafi özelliklerine bağlı olarak turizm yapısı da değişkenlik gösterir. Bölgenin deniz kıyısı, düzlük ve göl alanları en çok yaz döneminde yoğundur. Adriyatik ve Ege muhitinde yer alan Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Yunanistan ülkelerinin sahil yerleri yurt içi ve yurt dışı turizm etkinliklerinin merkez noktalarıdırlar. Deniz ve göl turizmi dışında, yine bölgenin çeşitli ülkelerinde dağ turizmi de yaygındır. Birçok yerde gelişkin kış turizmi alanları, kayak merkezleri vardır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 
 • İstanbul- Sofya - Plovdiv-arası Yataklı Tren bileti Sofya Ekspresi ile
 • Veliko Tarnovo-Bükreş-Varna-Burgaz- arası otobüs ile ulaşım hizmeti
 • 4 Yıldızlı otellerde Sofya'da 1 gece, Bükreş'te 2 gece, Varna'da 1 gece olmak üzere toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Plovdiv, Sofya, Veliko Tarnovo, Bükreş, (Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu) Varna Nessebar, Burgaz turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • KDV dâhildir
 • Seyahat Güvence Poliçesi.
(65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Sigorta Tarafından Sür Prim Uygulaması Olup Kişi Başı 15 EURO Tur Ücretine İlave Edilecektir ) (80 Yaş Üstü Misafirlerimiz Sigorta Kapsamı dışı kaldığı için Sigorta Yapılamamaktadır )  

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 
 • 15 TL yurt dışı çıkış pulu
 • Vize ücreti 130 € nakit tahsil edilir.
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.
 • Öğle yemekleri ve Akşam Yemekleri.
    Not: RAYTUR PAKET TUR SÖZLEŞMESİ BU PROGRAMIN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR. *RAYTUR,TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, Hareket öncesi detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. EURO FİYATLARIMIZ GÜNLÜK KUR BAZ ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR. KAYIT ESNASINDAKİ KUR GEÇERLİDİR. TREN ÜCRETİNE GELECEK BİR FİYAT ARTIŞI TUR FİYATIMIZI DEĞİŞTİREBİLİR.