HIZLI ERİŞİM
 

İstanbul Sofya – Filibe İstanbul arası ( SOFYA EKSPRESİ YATAKLI TREN İLE YOLCULUK )

BALKAN

İstanbul Sofya – Filibe İstanbul arası ( SOFYA EKSPRESİ YATAKLI TREN İLE YOLCULUK )

kişi

Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya,
Sofya, Belgrad, Saray Bosna, Mostar, Dubrovnik, Kotor, Budva, İşkodra, Tiran, Ohrid, Manastır, Üsküp

TARİHLER
08/16 TEMMUZ 2022 ( KURBAN BAYRAMI )
12/ 20 AĞUSTOS 2022
16/ 24 EYLÜL 2022

TUR ÜCRETİ

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI         : 650 EURO

TEK KİŞİ KONAKLAMA                    : 900 EURO

0 – 2 YAŞ 2 YETİŞKİN YANINDA    : ÜCRETSİZ

2 – 6 YAŞ 2 YETİŞKİN YANINDA  : 450 EURO

7 – 12 YAŞ 2 YETİŞKİN YANINDA  : 600 EURO

 • Hareket Noktası
  İstanbul Halkalı Tren istasyonu
 • Hareket Saati
  21:40
 • Dönüş Saati
  05:34
 • Dahil Olanlar
  5 Yıldızlı Konaklama
  Kahvaltı
  Tur Rehberi
 • Dahil Olmayanlar
  Giriş Ücretleri
  Havaalanı Transferi
  Lunch Box Sabah Kahvaltısı
  Yurtdışı Çıkış Ücretleri
1
1.Gün Cuma İstanbul Sofya
İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 20.30’de buluşma. Saat 21:40’ da Sofya Ekspresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz. Geceleme Trende Kompartımanımızda.
2
2.Gün Cumartesi Sofya, Belgrad
Sabah saat 09:35 ‘de Sofya'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen rehber ve aracımız ile buluştuktan sonra  Belgrad'a Hareket. Varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Bayraklı Camii, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad'ta otelimizde.
3
3.Gün Pazar Belgrad, Saray Bosna
Sabah Kahvaltımızın ardından Bosna Hersek'in Başkenti Saray Bosna'ya hareket ediyoruz. Bosna'ya varışımıza istinaden 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Saray Bosna otelimizde.
4
4.Gün Pazartesi Saray Bosna, Mostar, Trebinje
Sabah kahvaltımızın ardından, Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar gezimizde Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar turumuzun ardından ilk olarak, Blagaj Bölgesini 1446 yılın da hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna'nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi'ni geziyoruz. Bosna Hersek'te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'I ziyaret ederek 16.yy.'da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Gezilerimizin ardından Tribinje’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Trebinje 'de otelimizde.
5
5.Gün Salı Dubrovnik, Kotor, Budva, İşkodra
Sabah Kahvaltımızın ardından Dubrovnik Turumuzu yapıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. YY.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kısa bir yolculuğun ardından Budva' ya varıyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. Yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ın sembolü haline gelen ünlülerin oteli Sv.Stefan’da fotoğraf molası verdikten sonra İşkodra’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
6
6.Gün Çarşamba İşkodra, Tiran, Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panoramik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ohri'ye doğru yola çıkıyoruz. Varış saatimize göre Ohri Şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki şehirde; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve Meşhur sedef takılarından alışveriş yapıyoruz. Konaklama Otelimizde… ( Akşam Yemeği yerel bir restaurant'ta müzik eğlenceli olarak alınacaktır.)
7
7.Gün Perşembe Ohrid, Resne, Manastır, Üsküp
Sabah Kahvaltımızın ardından ilk olarak yol güzergâhında Resne'de, Resne'li Niyazi'nin Sarayı'nı ziyaret ediyor ve burada fotoğraf molası veriyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Bitola ( Manastır )'a varıyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz. Şirok sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni'nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı'dan kalan Orduevi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz bitiminde Üsküp’e hareket. Panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı'nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı'na gidiyor ve Türk Çarşısı'ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.YY'ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı'nı ziyaretlerin ardından Üsküp'ün sembol eserlerinden biri olan ve 16.yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi'ni, 14. Yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii'ni ziyaret ediyoruz. Konaklama Otelimizde
8
8.Gün Cuma Üsküp, Sofya, Filibe, İstanbul
Sabah Kahvaltımızın ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Sofya turumuzu yapıyoruz. Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksander Nevski Katedrali'ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane'nin ve Sofya Üniversitesi'nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası'nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu'nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii'yi görüp, şehrin simgesi Sofya Heykeli'ne bakış ve Aya Nedelya Kilisesi'nin görülmesi. Banyabaşı Camii (Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun ardından Filibe’ye hareket ve yapılacak, Filibe'ye varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamanın ardından Saat 20:45 civarı trenimize transfer ve 21:31 Sofya Ekspresi treni ile İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.
9
9.Gün Cumartesi İstanbul
Sabah saat 05:34’ de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

İstanbul Sofya - Filibe İstanbul arası

 
0.0
Accomodation0%
Destination0%
Meals0%
Overall0%
Transport0%
Value For Money0%
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR
 • Sofya Expresi Yataklı Vagon ile İstanbul Sofya – Plovdiv – İstanbul Arası Yataklı Vagonda konaklama
 • Lunch Box Sabah Kahvaltısı
 • Ülkeler arası Lux Otobüs ile Yolculuk
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • Zorunlu Belgrad, Dubrovnik, Kotor Yerel Rehber
 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Belirtilen Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah - Akşam Yemekleri )
 • Zorunlu Seyahat ve 30000 Euro Teminatlı Sağlık Sigortası
ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR
 • Çok Girişli Shengen Vizesi ( 145 EURO )
 •  Yurtdışı çıkış harcı (150 TL )
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar
OTELLER
 • 4* In Hotel vb. / Belgrad
 • 4* Hollywood Hotel vb. / Saray Bosna
 • 4* Sl Industry vb. / Trebinje
 • 4* Rozafa Hotel vb. / İşkodra
 • 4* Millenium Palace Hotel vb. / Ohrid
 • 4* Park Next Door Hotel vb./ Üsküp
 
 • ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR
 • 65 Yaş üstü misafirlerimiz sigorta tarafından sürprim uygulaması olup kişi başı 15 Euro tur ücretine ilave edilecektir.
 • 80 Yaş üstü misafirlerimiz sigorta kapsamı dışı kaldığı için sigorta yapılamamaktadır.
 • Not: RAYTUR PAKET TUR SÖZLEŞMESİ BU PROGRAMIN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR.
 • RAYTUR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, Hareket öncesi detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur Rehberimiz, Tren Kalkış varış saatlerinden kaynaklı ve Hava Muhalefeti ile ilgili gecikmelerde tur programında değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • Yeterli katılımcı sayısına ulaşılmadığı takdirde, RAYTUR tur tarihinden bir hafta öncesinde turu iptal etme veya tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • Hava koşullarından dolayı, bazı bölgelerde turlarımız iptal olabilir.
 • EURO FİYATLARIMIZ GÜNLÜK KUR BAZ ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR. KAYIT ESNASINDAKİ KUR GEÇERLİDİR.
 • TREN ÜCRETİNE GELECEK BİR FİYAT ARTIŞI TUR FİYATIMIZI DEĞİŞTİREBİLİR.