HIZLI ERİŞİM
 

2020-Sofya Ekspresi İle Balkanlar

Güneydoğu Avrupa

2020-Sofya Ekspresi İle Balkanlar

kişi

Boydan Boya Balkanlar Turu ( Karayolu ) 8 Ülke 6 Başkent
İstanbul Sofya – Sofya İstanbul arası
(SOFYA EKSPRESİ YATAKLI TREN İLE YOLCULUK )

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Boydan Boya Balkanlar Turu ( Karayolu ) 8 Ülke 6 Başkent
İstanbul Sofya – Sofya İstanbul arası
(SOFYA EKSPRESİ YATAKLI TREN İLE YOLCULUK )

Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan
Sofya, Belgrad, Saray Bosna, Mostar, Dubrovnik, Kotor, Budva, Tiran, Ohrid, Manastır, Üsküp, Selanik,

Akşam Yemekleri ( 4 Akşam Restaurant’larda Müzik eğlenceli, 3 Akşam Otelde Alınacaktır.)
Tarihler :

Diğer Dönemler      19.06.2020 – 28.06.2020
                                  21.08.2020 – 30.08.2020
Ramazan Bayramı   23.05.2020 – 01.06.2020
Kurban Bayramı     24.07.2020 – 02.08.2020

Oteller :
4* Prag Hotel vb. /Belgrad
4* Hollywood Hotel vb./ Saray Bosna
4* Nar Hotel vb. / Tribinje
4* Centerville Hotel vb. / Podgorica
4* Granit Hotel vb. / Ohri
4* Holiday İnn Hotel vb. / Selanik
5* TCC Grand Plaza vb. / Üsküp

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
 • Seyahat Noktası
 • Hareket Noktası
  İstanbul Halkalı Tren İstasyonu
 • Hareket Saati
  21:30
 • Dahil Olanlar
  5 Yıldızlı Konaklama
  Havaalanı Transferi
  Tur Rehberi
  Yurtdışı Çıkış Ücretleri
 • Dahil Olmayanlar
  Giriş Ücretleri
  Kahvaltı
  Lunch Box Sabah Kahvaltısı
1
1.Gün Cuma İstanbul Sofya
İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 21.30’de buluşma. Saat 22:40’ da Sofya Expresi trenimizde kompartımanımıza yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz. Geceleme Trende Yataklı Kompartımanımızda.
2
2.Gün Cumartesi Sofya Belgrad
Sabah saatlerinde Sofya'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen rehber ve aracımız ile buluştuktan sonra  Belgrad'a Hareket. Belgrad'a varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Bayraklı Camii, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad'ta otelimizde. Akşam yemeğini ( Müzik eğlenceli olarak Yerel bir Restaurantta alıyoruz.) Geceleme Otelimizde
3
3.Gün Pazar Belgrad, Saray Bosna
Sabah Kahvaltımızın ardından Bosna Hersek'in Başkenti Saray Bosna'ya hareket ediyoruz. Bosna'ya varışımıza istinaden 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Saray Bosna otelimizde.
4
4.Gün Pazartesi Saray Bosna, Mostar, Tribinje
Sabah kahvaltımızın ardından, Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar gezimizde Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar turumuzun ardından ilk olarak, Blagaj Bölgesini 1446 yılın da hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna'nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi'ni geziyoruz. Bosna Hersek'te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16.yy.'da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Gezilerimizin ardından Tribinje’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Tribinje 'de otelimizde.
5
5.Gün Salı Dubrovnik Kotor Budva Podgorica
Sabah Kahvaltımızın ardından Dubrovnik Şehir Turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu, muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kısa bir yolculuğun ardından Budva' ya varıyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan adasını görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Karadağ'ın başkenti Podgorica'ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
6
6.Gün Çarşamba Podgorica İşkodra Tiran Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından, 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panoramik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ohri'ye doğru yola çıkıyoruz. Varış saatimize göre Ohri Şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki şehirde; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve Meşhur sedef takılarından alışveriş yapıyoruz. Konaklama Otelimizde Akşam Yemeği yerel bir restaurant'ta müzik eğlenceli olarak alınacaktır.)
7
7.Gün Perşembe Ohrid Resne Manastır Selanik
Sabah Kahvaltımızın ardından ilk olarak yol güzergâhında Resne'de, Resne'li Niyazi'nin Sarayı'nı ziyaret ediyor ve burada fotoğraf molası veriyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Bitola ( Manastır )'a varıyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz. Şirok sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni'nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı'dan kalan Orduevi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz bitiminde Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik gezimizde görülecek yerler; (Makedonia Bakanlık Binası, Atatürk'ün Evi, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Mekadonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Bizans surları, Eski Selanik, “Ana Poli”, şehrin kuşbakışı seyri sonrası konaklama Selanik'te otelimizde. ( Akşam Yemeğimizi Taverna da alıyoruz. )
8
8.Gün Cuma Selanik Üsküp
Sabah Kahvaltımızın ardından ilk durağımız Üsküp. Üsküp'e varış ve panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı'nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı'na gidiyor ve Türk Çarşısı'ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy'ın 2. yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı'nı ziyaretlerin ardından Üsküp'ün sembol eserlerinden biri olan ve 16.yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi'ni, 14. Yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii'ni ziyaret ediyoruz. Konaklama Otelimizde ( Akşam Yemeğini Yerel Bir Restaurant'ta müzik eğlenceli olarak alıyoruz.
9
9.Gün Cumartesi Üsküp, Sofya, İstanbul
Sabah Kahvaltımızın ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Sofya turumuzu yapıyoruz. Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksander Nevski Katedrali'ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane'nin ve Sofya Üniversitesi'nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası'nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu'nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii'yi görüp, şehrin simgesi Sofya Heykeli'ne bakış ve Aya Nedelya Kilisesi'nin görülmesi. Banyabaşı Camii (Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanın ardından arı trenimize transfer ve Sofya Expresi treni ile İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.
10
10.Gün Pazar İstanbul
Sabah saatlerinde İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası’nın doğusu, Anadolu’nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölge.

Balkanlar

Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası’nın doğusu, Anadolu’nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölge. Dağlık yer anlamına gelen Balkanlar, Karadeniz ile Adriyatik Denizi arasında kalan ve çoğunlukla da dağlık engebeli bir bölgede yer alıyor. Bölge adını batıdan doğuya uzanan ve Bulgaristan’ı ikiye bölen dağ silsilesinden almıştır. Önceleri bu sıradağların adı olarak kullanılan Balkan, daha sonraları tüm bu bölge için kullanılmaya başlanmıştır. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Slovakya, Türkiye ve Yunanistan Balkan ülkelerini oluşturuyor. Vizesiz Balkan ülkeleri arasında Arnavutluk, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya, Sırbistan yer alıyor. Balkan ülkelerinin kendisine has coğrafi özelliklerine bağlı olarak turizm yapısı da değişkenlik gösterir. Bölgenin deniz kıyısı, düzlük ve göl alanları en çok yaz döneminde yoğundur. Adriyatik ve Ege muhitinde yer alan Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Yunanistan ülkelerinin sahil yerleri yurt içi ve yurt dışı turizm etkinliklerinin merkez noktalarıdırlar. Deniz ve göl turizmi dışında, yine bölgenin çeşitli ülkelerinde dağ turizmi de yaygındır. Birçok yerde gelişkin kış turizmi alanları, kayak merkezleri vardır.

Fiyata Dâhil Olanlar

 • Sofya Expresi Yataklı Vagon ile İstanbul -Sofya – İstanbul Arası Yataklı Vagonda konaklama
 • İlk gün Lunch Box Sabah Kahvaltısı
 • Ülkeler arası Lux Otobüs ile Yolculuk
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • Zorunlu Belgrad, Dubrovnik, Kotor Yerel Rehber
 • Belgrad, Ohri, Üsküp’te Yerel Restaurant ta Müzikli Akşam Yemekleri
 • Selanik’te Taverna ( Limitli İçecek )
 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Belirtilen Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah - Akşam Yemekleri )
 • Zorunlu Seyahat ve 30.000 Euro Teminatlı Sağlık Sigortası
 

Fiyata Dâhil Olmayanlar

 • Çok Girişli Shengen Vizesi
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar

Buluşma Yeri ve Saati

***İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 21.30’de buluşma. Saat 22:40’ da Sofya Ekspresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Not: RAYTUR PAKET TUR SÖZLEŞMESİ BU PROGRAMIN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR. * RAYTUR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, Hareket öncesi detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. EURO FİYATLARIMIZ GÜNLÜK KUR BAZ ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR. KAYIT ESNASINDAKİ KUR GEÇERLİDİR. TREN ÜCRETİNE GELECEK BİR FİYAT ARTIŞI TUR FİYATIMIZI DEĞİŞTİREBİLİR.