HIZLI ERİŞİM
 

Küba Turu

Orta Amerika

Küba Turu

€2326 kişi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

HAVANA 4 – TRINIDAD 1 – VARADERO 2

2 kişi 2600 USD

1 kişi 3000 USD

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
 • Seyahat Noktası
 • Hareket Noktası
  Ankara Tren Garı
 • Hareket Saati
  19:30
 • Dönüş Saati
  13:05
 • Dahil Olanlar
  5 Yıldızlı Konaklama
  Havaalanı Transferi
  Tur Rehberi
  Yurtdışı Çıkış Ücretleri
 • Dahil Olmayanlar
  Giriş Ücretleri
  Kahvaltı
  Lunch Box Sabah Kahvaltısı
1
1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, HAVANA
Saat 19.30 Ankara Tren Garı önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması. Saat 22.05 THY TK 2179 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket. Saat 23.25 Atatürk Havalimanı'na varış.
2
2.GÜN : İSTANBUL, HAVANA
Saat 02.25 TK 183 sefer sayılı uçakla Havana’ya uçuş. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07.35’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.
3
3. Gün : HAVANA
Kahvaltının ardından Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuz için hareket ediyoruz.UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği için El Patio Restoran’a hareket. Yemek sonrası otele dönüş ve geceleme otelde.
4
4.Gün : HAVANA
Kahvaltının ardından Benzersiz Havana Turu  için hareket ediyoruz. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği için El Aljibe restorana hareket. Yemek sonrası otele dönüş.
5
5.Gün : HAVANA
Kahvaltının ardından, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılmak için hareket ediyoruz. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde. Akşam yemeği ve Buena Vista Show için Habana cafe’ye hareket. Ünlü Kübalı grup Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restoran ’ta, canlı Buena Vista Konseri ile keyifli bir akşam yemeği ve Show sizleri bekliyor. Yemek ve Show sonrası otele dönüş.
6
6.Gün : HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve konaklama.Akşam yemeği otelde.
7
7.Gün : TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz.Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama.
8
8.Gün : VARADERO
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz günü değerlendirmek için extra turumuz olan Katamaran turuna katılabilirler. Katamaran Crucero del Sol turu için Marina’ya gidiş. Katamaranımzla hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ayrıca ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Otele geri dönüş.
9
9.Gün : HAVANA - ISTANBUL
Kahvaltımızı kumanya olarak aldıktan sonra erkenden havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası TK 183 sefer sayılı uçuş ile saat 09.35 Havana'dan İstanbul’a hareket. Türk Hava Yolları ile Küba’dan İstanbul’a dönüşte, önce 2 saatlik Karakas’a (Venezuela) uçuşu yapılacaktır. Yolcular uçak içerisinde yaklaşık 1 saat bekledikten sonra, Karakas’tan İstanbul’a yaklaşık 11,5 saat uçuş yapılacaktır. Geceleme uçakta.
10
10.GÜN : İSTANBUL, ANKARA| 21 Aralık 2018
Havana’dan İstanbul’a toplam uçuş süresi (Karakas uçuşu ile birlikte) yaklaşık 14 saattir. Türkiye yerel saati ile 10.10 Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma. Saat 12.00 TK 2146 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket. Saat 13.05 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Ankara Tren Garı önüne transfer ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

HAVANA - TRINIDAD – VARADERO

Küba

Resmi adı KÜBA CUMHURIYETİ olan ülke, Karayiplerde bir ada ülkesidir. Küba nüfusunu İSPANYOL göçmenler, AFRO KÜBALILAR, ÇINLILER ve AVRUPA-AFRIKA karışımı oluşturuyor. Derisinin renginden dolayı ırkçılık yapılmayan tek ülke olarak bilinir. Küba'nın ulusal sembolleri tek yıldızlı bayrak, Bayamo marşı ve kraliyet palmiyesi armasından oluşur. Küba UNESCO araştırmasına göre DÜNYADA EN ÇOK GÖRÜLMEK ISTENEN ÜLKEdir. Ülkede iki farklı para birimi kullanılır. Bunlardan biri turistler için uygulanan CONVERTIBLE PESO yani CUC, diğeri yerel halk tarafından kullanılan PESO yani CUP'tur. Değer olarak iki birim arasında büyük fark olmasının nedeniyse ülkenin turizmden gelir elde etmeye çalışmasıdır. Peso paralarının üzerinde Küba Devrimi'nde önemli rol almış siyasilerin fotoğrafları yer alırken CUC'larda Küba'da bulunan turistik ve önemli eserlerin fotoğrafı bulunur. Yasal ambargo nedeniyle ABD bankalarının kartları Küba'da kullanılmaz. Küba’da banka bulunmamaktadır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 
 • THY ile Ankara/İstanbul/ Havana ve Havana/İstanbul/Ankara Türk Havayolları ile uçuşlar
 • Tüm havalimanı vergileri
 • THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 150 USD Dahil
 • 4* otellerde 7 gece
 • Havana Patio Resturanta Akşam yemegi 1 içecek dahil
 • Havaba Aljibe Resturanda 1 içecek dahil Akşam Yemegi
 • Habana Café’de Dans gösterimi eşliginde 1 içecek dahil Akşam yemegi
 • Kahvaltı (7), akşam yemeği (7), öğle yemeği (7)
 • Varedero otelde 2 gece alkollü ve alkolsüz içecekler dahildir
 • Programda belirtilen tüm müzelerin giriş biletleri
 • Küba'da programda yazan tüm ulaşımlar
 • Uçakta 20 kg bagaj hakkı
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 
 • 50 USD Küba vize ve servis ücreti. Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
 • 15 TL yurt dışı çıkış vergisi (Acentemizden temin edebilirsiniz)
 • Bahşişler (Küba turlarında; yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 25 € toplamaktadır/ katılım zorunludur)
 • Telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
 • Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
 • Programda dahil olduğu yazmayan müze ve ören yerleri giriş ücretleri