HIZLI ERİŞİM
 

Baltık Başkentleri Turu

Baltık Başkentleri

Baltık Başkentleri Turu

kişi

Türk Hava Yolları İle…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
 • Seyahat Noktası
 • Hareket Noktası
  Ankara Tren Garı
 • Hareket Saati
  14:30
 • Dönüş Saati
  00:05
 • Dahil Olanlar
  5 Yıldızlı Konaklama
  Lunch Box Sabah Kahvaltısı
  Tur Rehberi
 • Dahil Olmayanlar
  Giriş Ücretleri
  Havaalanı Transferi
  Kahvaltı
  Yurtdışı Çıkış Ücretleri
1
1. Gün: ANKARA, İSTANBUL, VİLNİUS
Saat 10.30’da Ankara Tren Garı önünde buluşma ve özel aracımız ile Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılmasının ardında 13.05 TK 2143 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket. 14.20 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış ve pasaport işlemlerinin yapılması. Gezimize İstanbul'dan katılan, uçak biniş işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla buluşma. Saat 16.05 TK 1407 sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.18.40 Litvanya’nın başkenti Vilnius’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra otele hareket ediyoruz. Konaklama Vilnius’taki otelimizde    
2
2.Gün: Vilnius (Trakai)
Kahvaltının ardından Vilnius şehir turumuz başlıyor. Vilnius’ta 1200’den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius’un panoramik şehir turunda; Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatı. Ardından Vilnius’un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı’nı da gezerek turumuz tamamlanıyor. Sonrasında ise Trakai Turu başlıyor. Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki Trakai turunda, 15.yy’da Galve Gölü’nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Arzu eden misafirlerimizle ekstra akşam yemeğimizi almak üzere Belmontas Restaurant’a hareket ediyoruz. Dere kıyısında yemyeşil bir alan üzerine kurulu bu geniş tesiste ağaçların altında serinleyerek, suyun rahatlatıcı sesi eşliğinde günün yorgunluğunu atacağımız keyifli bir akşam yemeği yiyoruz. Geceleme Vilnius’taki otelimizde.  
3
3.Gün: VİLNİUS, RİGA (Haclar Tepesi)
Kahvaltının ardından özel aracımız ile Letonya’ya hareket ediyoruz. Yol üstündeki ilk durağımız, Litvanya sınırlarında yer alan Hill of Crosses olacak. Burası Katolik Litvanya’nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Hac bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya’nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses’i gezdikten sonra, yolumuza devam ediyoruz.  Riga’ya varışa istinaden odalara yerleşiyoruz. Odalara yerleşmenin ardından Riga şehir turumuz başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga’nın şehir turunda, Old Town denilen merkezdeki şehrin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor.  St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor. Konaklama Riga’ daki Otelimizde.
4
4.Gün: RİGA (Sigulda – Jurmala)
Kahvaltının ardından Sigulda Turumuz başlıyor. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları,  ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turumuzun ardından Jurmala Turumuz başlıyor. Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Konaklama Riga’ daki otelimizde.  
5
5.Gün: RİGA, TALLİNN
Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Estonya’nın başkenti Tallinn’e hareket ediyoruz. Yol üstünde Estonya’nın yazlık kasabası olan Parnu’da mola veriyoruz. Estonya’nın ormanları içinde devam eden yolculuğumuz sonrasında Tallinn’e varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmenin ardından Tallinn şehir turumuz başlıyor. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiyoruz. Şehir turunun bitiminde serbest zamanımız oluyor. Konaklama Tallinn’ deki otelimizde.
6
6.Gün: TALLİNN (Roca Al Mare)
Kahvaltının ardından Rocca Al Mare turumuz başlıyor. Avrupa’da sayısı az olan Açıkhavamüzelerinden In Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu Açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar’ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz.
7
7.Gün: TALLİNN – HELSİNKİ
Kahvaltının ardından Tallinn Limanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Hızlı lüks feribotlarla Helsinki’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Helsinki’ye varıyoruz. Finlandiya’nın başkenti, Baltıkların gururlu kızı Helsinki, 300’den fazla gölleri, birbirinden güzel takımadaları ve tarihi binaları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Helsinki şehir turumuzda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. Şehir turumuzun ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme Helsinki’de.
8
8.Gün : HELSİNKİ - İSTANBUL, ANKARA
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaptırıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saate Porvoo turumuz başlıyor. Porvoo turumuzda eski şehir, şehir meydanı ve Porvoo Katedrali’ni geziyoruz. Kültürel açıdan harika bir atmosfere sahip Porvoo, turizm dışında ticaret ve hizmet sektörü ile de Finlandiya’nın önemli bir şehridir. Küçük Porvoo, Finlandiya’nın en eski ikinci şehri olup, Helsinki’nin 50 km. doğusunda bulunmaktadır. 1346 yılında kurulan şehir, Ortaçağ Arnavut kaldırımı sokakları, kafeleri, restoranları, müzeleri, galerileri ve butikleri ile de çekici bir bölgedir. Dar yolları ve renkli tuğla depoları ile ünlüdür. Finlandiya’nın en büyük şairi olan Johan Ludvig Runeberg’in evi de Porvoo’da yer almaktadır. Turumuz sonrası şehir merkezine geri dönüyoruz. Sonrasında Helsinki Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 18.30 TK 1422 sefer sayılı uçakla Helsinki’den İstanbul'a hareket.
21.45 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma. Saat 23.00’ da TK 2186 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
00.05 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra özel aracımızla Ankara Tren Garı önüne transfer ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

Baltık Başkentleri

PEŞIN FIYATINA WORLD KARTLARA 4 TAKSIT

İSTANBUL’ DAN KATILIMLARDA 50 € İNDİRİM

  ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
 • Tren Garı - Esenboğa Havalimanı'na transferler
 • Havalimanı Vergileri
 • Vilnius, Riga, Tallin arası otobüsle Talinn Helsinki arası Feribot ile ulaşım
 • Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
 • Trakai Kalesi gezisi
 • Rundale Sarayı gezisi
 • Sigulda Turaida Kalesi turu
 • Jurmala gezisi
 • Kadriorg Sarayı ve Rocca El Mare açık hava müzesi turu
 • 4 Yıldızlı otellerde 7 gece konaklama
 • Kahvaltılar (7),
 • Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
 • Seyahat Güvence Paketi sigortası
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • KDV
  ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR HİZMETLER
 •  95 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi (yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
 • 15 TL yurt dışı çıkış pulu Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
 • Programda dâhil olduğu yazmayan diğer müzelerin girişleri
 • Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar