TUNA NEHİR TURLARI

TUNA NEHİR TURLARI

29.10.2018-01.11.2018

 

TUR PROGRAMI 

1.GÜN ( 29.10.2018) İSTANBUL – SALZBURG – PASSAU

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte saat 07:45de  TK1381 sayılı sefer ile Salzburg’a hareket. Yerel saatle 08:25de varışta arzu eden misafirlerimiz için ekstra Salzburg turu.Avusturya’nın 4.büyük yerleşim yeri olan bu şehir adından anlaşılacağı gibi, salz tuz, burg kale demek olduğuna göre, eskiden tuz madenlerince zenginmiş. Salzach nehri kıyısında yer alan bu şehir ünlü müzisyen Mozart’ın doğduğu yer olarak da ünlenmiştir ki göreceğiniz gibi bu şehirde her şey Mozart temalıdır. Şehir eski ve yeni bölümden oluşmuştur. Salzach’ın bir yakasında Mirabell bahçeleri, Makartplatz meydanı ve Mozart’ın yaşadığı evin yer aldığı Getreidegasse caddesi bulunmaktadır. Salzburg Katedrali'nin olduğu Dom Meydanı, tarihi bir çeşmenin olduğu Residenzplatz da görülmesi gereken meydanlardandır. Daha sonra asansörle, şehri panoramik olarak en güzel görüntüyü alabileceğiniz tepede kurulmuş olan Hohen Salzburg şatosunu ziyaret edeceksiniz.Tur sonrası Passau’ya gemiye transfer ve yerleşme. Saat 17:00de geminin hareketi.Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

2.GÜN (30.10.2018 ) YBBS an der Donau  -WACHAU-VİYANA

Saat 06:00da Tuna nehri kıyısında güzel bir kasaba olan YBBS’ye varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra hristiyanlarca kutsal kabul edilen ve bir hac yeri olan Maria Tafare bazilikası ziyareti. Saat 12:00de geminin hareketi. Gemide öğle yemeğinden sonra yukarı Tuna’nın en yeşil bölgesi olan ve size kartpostal gibi manzaralar sunan Wachau bölgesinden geçerek saat 20:30da Viyana’ya varış. Gemide akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Viyana gece turu. Gemide geceleme.

3.GÜN (31.10.2018) VİYANA

Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Viyana şehir turu. Avusturya’nın başkenti Viyana şehrini gezmeye Hundertwasserhaus’da (100 su evi) 20 dakika bir mola vererek başlıyoruz. Daha sonra Belvedere Sarayının etrafını yürüyerek şehir merkezine dönüyor ve her köşesinde olağanüstü mimarisi ile keyif verecek Viyana turumuza Ringstrasseyi, Eyalet Opera Binası, Parlamento Binası, Burg tiyatrosu Votiv Kilisesi ile devam ediyoruz. Şehrin eski bölümünde ise St.Stephan Katedralinin bulunduğu St.Stephan meydanında kısa bir mola verilecektir. Daha sonra Graben ve Kohlmarkt, Michaela meydanı, Hofburg Sarayı, İspanyol binicilik okulunun bulunduğu Albertina meydanı, Opera binası ve tarihi Otel Sacher görülecektir. Tur sonrasında gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Schönbrunn sarayı ve Bahçesi turu. Habsburg hanedanının yazlık sarayı olan ve Sissi olarak bilinen İmparatoriçe Elizabeth ile özdeşleşen Avrupanın en güzel saraylarından biri olan Schönbrunn sarayı ve bahçesini gezeceksiniz. Tur sonrasında gemiye dönüş ve saat 18:00de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4.GÜN (01.11.2018)BUDAPEŞTE-İSTANBUL

Gemide sabah kahvaltısının ardından saat 09:30da varış. Bagajlarımız ile gemiden ayrılış. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Budapeşte şehir ve Szentendre turu. Şehirdeki nadir ayakta kalabilen Osmanlı eserlerinden Sokullu Hamamı, Macaristan’ı kuran Macar Beyleri’nin heykellerinin süslediği Kahramanlar Meydanı, Tuna üzerindeki Budapeşte’nin gerdanlıklarından Elizabeth ve Zincirli Köprüleri, Budin Kalesi ile içindeki Matyaş Kilisesi ve Kütüphane, Budapeşte Parlamento binası, Gellert (Gürzü İlyas) tepesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Budapeşte’ye 25km uzaklıkta 17.yüzyıldan kalma pitoresk bir köy olan Szentendere’ye hareket. Bu ziyaret esnasında, haç anıtıyla Ana meydanı, Macaristan’daki ilk eğitim veren okulu, Preobrazenska kilisesini, Tepedeki kiliseyi göreceksiniz. Bu gezi esnasında, çevrede gezinmek ve el yapımı Macaristan hatırası eşyalar almak için ya da renkli Macar kafelerinde oturmak için de fırsatınız olacaktır.Tur sonrası havaalanına transfer ve saat 20 :05de TK1038 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. 02.11.2018 Saat 00 :15de varış ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde olup uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir.
 • Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.
 • İç hat uçuşunu dış hat biletine bağlantılı olarak almayıp, münferiden ayrı bir bilet olarak alan misafirler, bununla ilgili doğabilecek her türlü sorundan (tur iptali, tarih değişikliği, uçuş saat değişikliği, vb) kendileri sorumludur.
 • Her misafir, rezervasyon kayıt dönemi içerisinde yayınlanan indirim kampanyalarından yalnızca birinden faydalanabilir.

TURA DAHİL HİZMETLER

- Türk Havayolları ile İstanbul-Salzburg Budapeşte-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

- Liman vergileri (300 Euro)

- Gemide 3 gece 4 gün tam pansiyon konaklama

- Erken kahvaltı

- Beş çayı servisi

- Gece atıştırmalık servisi

- 24 saat kahve ve çay servisi

- Barda ve salonda canlı müzik

- Yemeklerde açık su servisi.

- Tüm transferler

- Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti

- Türsab mecburi mesuliyet sigortası.

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Ekstra turlar(Nakit Euro olarak ödenir kredi kartı ile ödenemez)

- Wifi kullanımı

- Gemi personeli servis bedeli. (Kişibaşı 36 Euro olup gemide toplanacaktır)

- Şahsi harcamalar

- Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)

- Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler

- Seyahat Sigortası

- Yurt dışı çıkış harcı

İPTAL KOŞULLARI

Hareket tarihine;

90 gün kala                       %50  € kişibaşı

89 gün – 56 gün kala          %70 

55 gün – 28 gün kala          %80

27 gün – 14 gün kala          %90

13 gün – ve sonrası            %100 ceza uygulanır.  

 

EKSTRA TUR FİYAT LİSTESİ            

SALZBURG ŞEHİR TURU VE HOHEN KALESİ       30,00 €

VİYANA GECE TURU                                              35,00 €

VİYANA ŞEHİR TURU                                             40,00 €

SCHÖNBRUNN SARAYI ve BAHÇESİ TURU      55,00 €

VİYANA ŞEHİR VE SCHÖNBRUNN SARAYI ve BAHÇESİ TURU          75,00 €

BUDAPEŞTE ŞEHİR VE SZENTENDRE TURU                                       55,00 € 

GEMİ  HAKKINDA

Temmuz 2018 de lk seferine çıkacak yeni Nicko Cruise gemi şirketinin yeni gemisidir.

Gemi uzunluğu  :  135 metre

Gemi Genişliği   :   11,45 metre

Gemi Sualtı derinliği : 2,10 metre

Yolcu adedi        :  220 kişi

Görevli adedi     :   54 kişi

Suya iniş tarihi   :  Temmuz 2018

Kabin özellikleri :

Ana güvertedeki kabinlerin pencereleri açılmaz.Orta ve Üst güvertedeki tüm kabinler Fransız balkonlu olup 14m2dir.Yatakları ayrı olarak veya bitişik olarak kullanılabilir.

Genel kullanım alanları :

üç adet restaurant,Panorama salon,Vısıonbar,Güneşlenme güvertesi,Spa ve fitness, Sauna, Asansör, kütüphane,hediyelik kiosk

NİCOVİSİON

Gemi uzunluğu  :  135 metre

Gemi Genişliği   :  11,45 metre

Gemi Sualtı derinliği : 2,10 metre

Yolcu adedi        :  220 kişi

Görevli adedi     :   54 kişi

Suya iniş tarihi   :  Temmuz 2018 

ÖNEMLİ NOTLAR :

 1. Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
 2. Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
 3. Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 4. Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz.
 5. Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
 6. Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acente ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 10. Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
 11. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 12. Single tek kişilik oda /kabin farkı ödeyerek konaklama yapan misafirlerimize normal koşullarda tek kişilik oda/kabin tahsis edilir. Ve bu konaklama yerleri iki kişilik oda/kabinlerden normal koşullarda daha küçük olup hiçbir şekilde iki kişilik oda da tek kişi konaklama garantisi verilmemektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
 13. Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
 14. Tüm dünya cruise gemilerinde olduğu gibi, gemi şirketi, bazı durumlarda, bazı kabinleri misafirlerin satın aldıkları kabin kategorisinin üst kategorisine ücretsiz upgrade edebilmektedir. Genellikle son dakikada, bazı kabin kategorilerinin dolması sonucu ortaya çıkan bu durum tamamen gemi firmasının inisiyatifinde olup, tur firmasının herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. 
 15. Bale gösteri fiyatları oyun ve salona göre değişken olup bilet alınırken kesinlik kazanır.
 16. 16. Her misafir, rezervasyon kayıt dönemi içerisinde yayınlanan indirim kampanyalarından yalnızca birinden faydalanabilir.

 Uçak Ulaşım Uyarılar

 1. Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 2. Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 3. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 4. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 5. 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir.35.Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir.İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
 6. Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 7. Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
 8. Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir.Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.
 9. Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan,kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
 10. İç hat uçuşunu dış hat biletine bağlantılı olarak almayıp, münferiden ayrı bir bilet olarak alan misafirler, bununla ilgili doğabilecek her türlü sorundan (tur iptali,tarih değişikliği,uçuş saat değişikliği vb) kendileri sorumludur.

Ekstra tur katılımı hakkında genel şartlar :

1-Organize edeceğimiz turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.

2-Ekstra Turların bedeli,turun ilk gününde,sadece EURO üzerinden,Rehbere yapılır.Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür.Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri misafirlerimize aittir.İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında;alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolcuya iade edilir.

3-Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından rahat ayakkabı giymenizi ve şapka bulundurmanızı tavsiye ederiz.

4- Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.

5-Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.

6-Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır.Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir.İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

7-Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir.Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine,gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

8-Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar. 

    KEYİFLİ BİR TATİL GEÇİRMENİZİ DİLERİZ.